063-868-58-40

Діло про перекваліфікацію з необережного тілесного ушкодження на умисне тілесне ушкодження

Адвокат Геннадий Бережной, т. 063-868-58-40

Консультация

Біч нового часу — високомотивовані низькокваліфіковані люди

Стали часті звернення громадян, які стали потерпілими по кримінальним провадження, де правоохоронними органами: слідчими поліції, та процесуальними керівниками: прокурорами, дії злочинців кваліфікуються за статями кримінального кодексу по яким настає відповідальність за ненавмисні злочини, злочини з необережності.

Наприклад, дії злочинів які скоїли, злочини передбачені ст. 121, 122 КК України, правоохоронними органами кваліфікуються за ст. 128 КК України*.
Дійсно є різниця, яке злочинцю буде призначено покарання

Протягом останніх 6 місяців, до адвоката звернулось декілька клієнтів – потерпілих по кримінальним провадження з однією і тією ж проблемою: небаження правоохоронними органами проводити якісне досудове розслідування, та невірною кваліфікацією дій злочинців.

У всіх випадках, з адвокатом було укладено договір про надання правової допомоги.
Представляв інтереси потерпілих по кримінальним провадженням адвокат ретельно вивчив матеріали кримінальних проваджень та по кожному випадку було встановлено тяганину, неналежну кваліфікацію слідчих, в провадженні яких перебували кримінальні провадження.

Після вивчення матеріалів кримінальних проваджень, Адвокат підготував десятки клопотань по кримінальним справам з проханням виконати необхідні слідчі дії, тобто МАЙЖЕ НАПИСАВ «Вказівки» для слідчих, що потрібно зробити по кримінальному провадженню, з метою повного об’єктивного та неупередженого проведення досудового розслідування.

Деякі слідчі намагались не розглядати клопотання, не задовольняти прохання викладені в клопотаннях.

Але завдяки праці адвоката, який оскаржував бездіяльність посадових осіб до суду по всім кримінальним провадженням вдалося донести провину злочинів у скоєння тяжких злочинів та кримінальні справи були направлені до суду з вірної кваліфікацією.

Злочинці понесли справедливе покарання!!!

Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження

1. Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, —

карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження

1. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину, —

карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, —

караються позбавленням волі від трьох до п’яти років.

Стаття 128. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження

Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження —

карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.