Біч нового часу — високомотивовані низькокваліфіковані люди

Частина Друга. Була стаття про потерпілих, це про ОБВИНУВАЧЕНИХ

Стали часті звернення громадян, які стали підозрюваними по кримінальним провадження, де правоохоронними органами — слідчими поліції, та процесуальними керівниками – прокурорами, дії підозрюваних кваліфікуються за статями кримінального кодексу по яким настає відповідальність за тяжкі злочини, хоча особи скоювали кримінальні правопорушення з необережності, . сильного душевного хвилювання, при перевищення меж необхідної оборони, а інколи особи діють в стані необхідної оборони.

Наприклад, дії підозрюваних кваліфікуються за ознаками правопорушень, передбачених ст. 121, 122 КК України *, хоча особи повинні бути звільнені від відповідальності, або нести більш м’яку відповідальність. Дійсно є різниця, яке обвинуваченому буде призначено покарання.

Протягом останніх місяців, до адвоката звернулось декілька клієнтів – обвинувачених по кримінальним провадження з однією і тією ж проблемою, невірною кваліфікацією їх дій правоохоронними органами.

У всіх випадках, з адвокатом було укладено договір про надання правової допомоги.
Захищаю права осіб, обвинувачених по кримінальним справам, адвокат ретельно вивчив матеріали кримінальних проваджень та по кожному випадку було встановлено неналежну кваліфікацію слідчих, в провадженні яких перебували кримінальні провадження.

Після вивчення матеріалів кримінальних проваджень, Адвокат підготував клопотань по кримінальним справам з проханням виконати необхідні слідчі дії, тобто МАЙЖЕ НАПИСАВ «Вказівки» для слідчих, що потрібно зробити по кримінальному провадженню, з метою повного об’єктивного та неупередженого проведення досудового розслідування.

У разі не розгляду клопотання, не задовольняти прохання викладені в клопотаннях, завдяки праці адвоката, який оскаржував бездіяльність посадових осіб до суду по всім кримінальним провадженням вдалося добитися вірної, належної кваліфікацією дій обвинувачених.

Деякі обвинувачені були виправдані, деяким обвинуваченим було призначене справедливе покарання за скоєння правопорушень не за ст. 121 та 122, а за ст. 123, 124, 128 КК України

Стаття 36 КК України. Необхідна оборона

1. Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, яка захищається, або іншої особи, а також суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

2. Кожна особа має право на необхідну оборону незалежно від можливості уникнути суспільно небезпечного посягання або звернутися за допомогою до інших осіб чи органів влади.

3. Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у статтях 118 та 124 цього Кодексу.

4. Особа не підлягає кримінальній відповідальності, якщо через сильне душевне хвилювання, викликане суспільно небезпечним посяганням, вона не могла оцінити відповідність заподіяної нею шкоди небезпечності посягання чи обстановці захисту.

5. Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження

1. Умисне тяжке тілесне ушкодження, тобто умисне тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, чи таке, що спричинило втрату будь-якого органу або його функцій, каліцтво статевих органів, психічну хворобу або інший розлад здоров’я, поєднаний зі стійкою втратою працездатності не менш як на одну третину, або переривання вагітності чи непоправне знівечення обличчя, —

карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

2. Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, чи з мотивів расової, національної або релігійної нетерпимості, або вчинене на замовлення, або таке, що спричинило смерть потерпілого, —

карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.

Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження

1. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину, —

карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені з метою залякування потерпілого або його родичів чи примусу до певних дій або з мотивів расової, національної чи релігійної нетерпимості, —

караються позбавленням волі від трьох до п’яти років.

Стаття 123. Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання

Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене в стані сильного душевного хвилювання, викликаного жорстоким поводженням, або таким, що принижує честь і гідність особи, а також за наявності системного характеру такого поводження з боку потерпілого, —

карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Стаття 124. Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця

Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, вчинене у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця, —

карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.

Стаття 128. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження

Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження —

карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.