063-868-58-40

Перерахування строку попереднього ув’язнення, що допомогло швидше війти на свободу

Адвокат Геннадий Бережной, т. 063-868-58-40

Консультация

Обставини діла

До Адвоката звернулись родичі раніше неодноразово засудженої особи, яка знову була засуджена за статтею 186 ч. 2 КК України
Суд відбувся 24 травня 2018 року.
Клієнта визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 2 статтею 186 КК України, та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на П’ЯТЬ (5) років.
Початок строку відбування покарання клієнта, рахували з моменту затримання — з 04.04.2017 року.
На підставі ч. 5 статті 72 КК України, було зараховано клієнту в строк призначеного покарання час перебування його під вартою у період з 04.04.2017 року по 20 червня 2017 року включно, з розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.
Запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до набрання вироком суду законної сили – було залишено без змін – тримання під вартою без перерахування.
Враховуючи той факт, що клієнт скоїв злочин під час дії Закону «Савченко» та ч. 5 ст. 72 КК України, згідно діючим на час скоєння злочину закону, було прийнято рішення звернутися з апеляційною скаргою до Харківського апеляційного суду.
Адвокатом було влаштовано подання апеляційної скарги та її розгляд таким чином, що на час розгляду апеляційної скарги клієнт відбув призначене йому покарання, з рахунком перерахунку строку відбуття покарання згідно до ч. 5 ст. 72 КК України 1 день попереднього ув’язнення за 2 дні відбуття покарання

Робота адвоката з кримінальних справ

Адвокат вивчив матеріали кримінального провадження, підготував та подав апеляційну скаргу, яка була розглянута Апеляційним судом 26 листопада 2019 року та на підставі ч. 5 статті 72 КК України (в редакції 2015 року) в строк відбуття покарання було враховано строк поперед ув’язнення, з урахуванням один день попереднього ув’язнення за два дня позбавлення волі.
Тож на час розгляду апеляційної скарги клієнт відбув все призначене йому покарання та за рішення апеляційного суду, суд вважав клієнта таким, що повністю відбув покарання, призначене вироком та звільнив його з-під варти в ЗАЛІ СУДУ!

Результат

Таким чином, завдяки вірно вибраній правовій позиції, запропонованій адвокатом, вдалося звільнити засудженого в залі суду.