У разі якщо відносно особи було скоєно злочин, вже під час виклику співробітників поліції, особі необхідно звернутися до адвоката з метою складання пояснень та заяви про вчинення злочину.

По перше, дуже часто співробітники поліції обманним шляхом взагалі відмовляють в прийнятті заяви про вчинене кримінальне правопорушення, а приймають лише пояснення, що не є підставою для реєстрації повідомлення про злочин в ЄРДР.

Крім того, особа необізнана в юридичній термінології може підписати пояснення які склав співробітник поліції до кінця не зрозумівши терміни, та взагалі оговорити себе с скоєнні правопорушення та може так виявитись, що ви станіте підозрюваним а не потерпілим.

Крім того, як правило, заяви в порядку статті 214 КПК України органи поліції не реєструють, тому таку бездіяльність протягом доби необхідно оскаржувати до суду, написавши скаргу с цього приводу.

Після чого необхідно відстояти цю позицію та добитися судового рішення про зобов’язання реєстрації заяви потерпілого в ЄРДР в порядку саме статті 214 КПК України.

Термін подачі заяви про побиття

Термін подачі заяви про крадіжку

Дали необхідно добитися допиту потерпілого саме в якості потерпілого а не свідка, та надати правдиві свідчення, а не викривлені слідчим, з метою закриття кримінального провадження.

Крім того, вже під час досудового розслідування необхідно підготувати та звернутися до слідчого з цивільним позовом про відшкодування матеріальної та моральної шкоди.

Також дуже важливо розробити та підготувати клопотання, заяви, скарги у разі неспроможності слідчого та прокурорів проводити належним чином досудове розслідування по кримінальному провадженню.

В багатьох випадках необхідно бути присутнім при проведення процесуальних та слідчих дій саме адвокату, оскільки останнім часом кваліфікація слідчих та прокурорів бажає бути кращою. А це не дуже просте завдання, оскільки хоча потерпілий та представник потерпілого мають такі права, слідчі та прокурори уникають цього і необхідно правовим шляхом змушувати посадових осіб виконувати КПК України.

Крім того, навіть під час реєстрації заяви про злочи в ЄРДР посадові особи вдаються до порушення закону в частині кваліфікації злочину за більш м’якими статтями кримінального кодексу України

Так наприклад, злочин який необхідно кваліфікувати за статтею 122 КК України . Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження
1. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину,- карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Кваліфікують за Статтею 128 КК України. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження

Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження — карається громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.

Крім того, вже давно співробітники правоохоронних органів забувають про теорію кримінального права та не вбачають в одних діях злочинця суміжних складів злочинів.

Так наприклад у разі скоєння злочину, передбаченого ч. 1 статті 122 КК України, дуже часто необхідно кваліфікувати дії злочинця за статті 296 КК України.
Згідно до статті 296 КК України . Хуліганство
1. Хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, — карається штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.
2. Ті самі дії, вчинені групою осіб, — караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.
3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за хуліганство, чи пов’язані з опором представникові влади або представникові громадськості, який виконує обов’язки з охорони громадського порядку, чи іншим громадянам, які припиняли хуліганські дії, — караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
4. Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені із застосуванням вогнепальної або холодної зброї чи іншого предмета, спеціально пристосованого або заздалегідь заготовленого для нанесення тілесних ушкоджень, — караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Згідно до статті 122 КК України . Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження
1. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження, тобто умисне ушкодження, яке не є небезпечним для життя і не потягло за собою наслідків, передбачених у статті 121 цього Кодексу, але таке, що спричинило тривалий розлад здоров’я або значну стійку втрату працездатності менш як на одну третину,-
карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Також важливим є вивчення матеріалів кримінального провадження, та під час судового розгляду обвинувальна акту в суді, потерпілому обов’язково необхідна допомога адвоката, оскільки юридично необізнана людина може бути ошукана у звязку зі своїм нерозумінням обставин.

Крім того, є ще й процедура виконання вироку суду, наприклад в частині отримання з злочинця компенсація матеріальної на моральної шкоди, але це вже інше.
Старый вариант статьи Как написать заявление в милицию: помощь адвоката