Обставини справи

До адвоката з кримінальних справ звернувся клієнт, коли вже органом досудового розслідування він обвинувачувався в тому, що він знаходився вулиці біля будинку де він мешкає, зустрів раніше йому знайому особу , яка також мешкає у вказаному будинку.
Між ними виник словесний конфлікт, обумовлений побутовими суперечками, в ході якого ніби то у нього на підґрунті особистих неприязних відносин, виник злочинний умисел, спрямований на спричинення тілесних ушкоджень потерпілій особі

Реалізуючи свій злочинний намір, спрямований на спричинення тілесних ушкоджень клієнт перебуваючи напроти потерпілої, на відстані витягнутої руки, діючи умисно, усвідомлюючи протиправність своїх дій, та бажаючи діяти саме таким чином, наніс потерпілому один удар кулаком правої руки в область щелепи зліва.

Так, своїми умисними протиправними діями ніби то клієнт спричинив потерпілому тілесні ушкодження у вигляді синця на голові, який за ступенем тяжкості відноситься до легких тілесних ушкоджень.

Дії обвинуваченого органом досудового розслідування кваліфіковані за ч. 1 статті 125 КК України, тобто в нанесенні умисних легких тілесних ушкоджень.

Робота адвокат з кримінальних справ

Адвокатом було проведено роботу з потерпілим. Сталося розмова між потерпілим та обвинувачуваним в присутності адвоката та потерпілий під час підготовчого судового розгляду просив закрити кримінальне провадження відносно клієнта на підставі стаття 46 КК України, у зв`язку з примиренням з обвинуваченим та потерпілий надав відповідну заяву до суду.

Матеріальних та моральних претензій до клієнта потерпілий не мав.

В підготовчому судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та вважав наявними підстави для звільнення клієнта від кримінальної відповідальності за ч.1 стаття125 КК України у зв`язку із наявністю підстав передбачених у статті 46 КК України

Суд, вислухавши думку учасників кримінального провадження та дослідивши матеріали справи, прийшов до наступного.

З урахуванням ступеня тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, яке відповідно до статті 12 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, конкретних обставин вчинення злочину, особи винного, яка не має судимості, до кримінальної відповідальності притягується вперше, а також думку потерпілого, який претензій матеріального та морального характеру до обвинуваченого не мав, вважає за можливе звільнити клієнта від кримінальної відповідальності.

Згідно за статтею 46 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона примирилася з потерпілим та відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

В підготовчому судовому засіданні судом встановлено, що примирення між обвинуваченим та потерпілою є результатом вільного волевиявлення останньої, вказане рішення нею прийняте без будь-якого впливу.

Положення статті 46 КК України мають імперативний (обов`язковий) характер.

Відповідно до змісту п. 2 Постанови Пленуму ВСУ № 12 від 23.12.2005 року при вирішенні питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності суд під час попереднього, судового, апеляційного або касаційного розгляду справи повинен переконатися, що діяння, яке постановлене особі за провину, дійсно мало місце, що воно містить склад злочину і особа винна в його вчиненні, а також що умови та підстави її звільнення від кримінальної відповідальності передбачені Кримінальним Кодексом України. Також, ухвалити рішення про звільнення особи від кримінальної відповідальності можна лише за наявності її згоди на закриття справи з відповідної підстави.

Результат

Суд зазначив, що примирення — це акт прощення потерпілим кривдника, що заподіяв йому шкоду, досягнення з ним згоди та миру. Результатом його є угода зазначених осіб, відповідно до якої потерпілий не наполягає на притягненні до кримінальної відповідальності винної особи, а остання відшкодовує завдані нею збитки або усуває заподіяну шкоду.

Цивільний позов по кримінальному провадженню не заявлявся.

Запобіжний захід щодо обвинуваченого не застосовувався.

Суд Звільнив клієнта від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 статті 125 КК України.
Кримінальне провадження стосовно клієнта за ч. 1 статті 125 КК України було закрито на підставі статті 46 КК України у зв`язку із примиренням винного з потерпілим.

Таким чином, завдяки вірно вибраній поведінці, запропонованій адвокатом, вдалося закрити кримінальне провадження стосовно клієнта.