063-868-58-40

Захист інтересів свідка справи про наркотики (статті 307, 309. 310), у якого при ошуці незаконно було вилучено його майно

Адвокат Геннадий Бережной, т. 063-868-58-40

Консультация

Обставини діла

Зі слів клієнта адвокатові стало відомо, що за місцем мешкання клієнта було проведено обшук під час якого БУВ вилучений ноутбуку «Toshibа» та смартфон «MI Redmi 7».

Крім того, клієнт пояснив, що був знайомий з особами, які займалися вирощуванням, зберіганням та збутом конопель.

Клієнт надав для ознайомлення адвокату ухвалу суду про дозвіл на проведення обшуку за місцем мешкання клієнта та протокол обшуку.

По справі клієнт був свідком.

Робота адвоката

Вивчивши ці документи, адвокат встановив, що вони були складені з порушенням норм КПК України, та протягом тривалого часу майно клієнта працівниками поліції утримувалось незаконно.

Адвокат підготував клопотання, адвокатські запити до відділу поліції, прокуратири району, області та скарги до суду.

Під час роботи по справі було встановлено, що дійсно в відділенні поліції перебували матеріали кримінального провадження щодо осіб які займались вирощуванням, зберіганням та збутом конопель.

Однак, з порушенням права на захист, свідок був допитаний без участі адвоката, ще до часу звернення за правовою допомогою.

Результат

В подальшому, Адвокат приймав участь у всіх слідчих та процесуальних діях по справі, надавав правову допомоги свідку та під час виконаної роботи, адвокату вдалося довести, що його клієнт не причетний до злочинів, передбачених статтею 307 ч. 2 КК України, ч. 2 статтею. 309 КК України, ч. 2 статтею 310 КК України.

Адвокатові вдалося довести непричетність свого клієнта до вказаних злочинів, за які клієнт міг би отримати до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Крім того, під час досудового розслідування вдалося отримати судове рішення щодо незаконного вилучення майна свідка та майно свідка було отримано клієнтом у слідчого.

Додаткова інформація

Згідно до статті 307 КК України « Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів»

1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання з метою збуту, а також незаконний збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів,- караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 308-310, 312, 314, 315, 317 цього Кодексу, або із залученням неповнолітнього, а також збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів у місцях, що призначені для проведення навчальних, спортивних і культурних заходів, та в інших місцях масового перебування громадян, або збут чи передача цих речовин у місця позбавлення волі, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах чи особливо небезпечні наркотичні засоби або психотропні речовини,- караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Згідно до статті 309 КК України . Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту

1. Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту — караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб чи особою, яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 308, 310, 317 цього Кодексу, або якщо предметом таких дій були наркотичні засоби, психотропні речовини або їх аналоги у великих розмірах, — караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.

Згідно до ч. 2 ст. 310 КК України Посів або вирощування снотворного маку чи конопель

2. Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель особою, яка була засуджена за цією статтею чи яка раніше вчинила один із злочинів, передбачених статтями 307, 309, 311, 317 цього Кодексу, або вчинені за попередньою змовою групою осіб з метою збуту, а також незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості п’ятисот і більше рослин чи конопель у кількості п’ятдесят і більше рослин – караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.